Çeşme Marina

22 Haziran 2015

Çeşme Türkiye’nin batısının incisi… Çeşme ülkemizin 3. Büyük şehri olan İzmir’e 77 km uzaklıkta dört mevsim yaşayan tatil beldesidir. Turizm açısından son yıllarda giderek ön plana çıkmıştır. Çeşme’yi ön plana çıkaran özellikleri arasında dalgalı denizi, beyazdan griye çalan kumları, rüzgar sörfü, gece hayatı, tarihle iç içe oluşu, Arnavut kaldırımlı taş sokaklarıdır. Çeşme beldesi gemiciler tarafında küçük liman olarak adlandırılmaktadır. Her yaşa her ekonomiye hitap eden muazzam bir tatil beldesidir.

Çeşme’de ülkemizin birçok şehri kasabası gibi tarih kokar. Çeşme’ye Antik çağdan önce Giritlilerin sonra iyonluların yerleşmesiyle başlayan yolculuk günümüzde Çeşme’yi Türkiye’nin en gözde turistik yörelerinden birisi konumuna getirmiştir.

Çeşme Marina Çeşme’nin sembolü olarak anılmaktadır. Marina İzmir’e 80 km uzaklıkta aynı zamanda Çeşme’nin her noktasından da rahatlıkla gidebileceğiniz bir konumda Çeşme Merkez’de yer almaktadır. Çeşme marina tamamen Ege mimarisine göre tasarlanmıştır. Mimarisini dünyaca ünlü mimarlık ofisi üstlenmiştir. Marina Çeşme’ye ayrı bir hava katmış, yeni bir soluk getirmiştir. Marina 60 metre uzunluğunda 400 yat kapasiteli bir limana sahiptir. Sadece yaz aylarında değil yılın 12 ayı boyunca açıktır.

Tarihi dokunun ve sosyal yaşamın birleştiği Çeşme Marina ihtiyaçlarınızı giderebileceğiniz, ailenizle arkadaşlarınızla yemeğinizi yiyip kahvenizi içebileceğiniz, ünlü markalara ev sahipliği yapan mağazalarından alış veriş yapabileceğiniz, teknenizi yatınızı barındırabileceğiniz bir sosyal tesis olarak tanımlanabilir. Yat kulübü ile yapılan aktiviteler, yat yarışları Çeşme Marina’yı sürekli enerjik tutmaktadır.

Çeşme Marina kendi içinde Dünya’nın ve ülkemizin seçkin alışveriş mağazalarını, restoran ve kafeleri, butik bir oteli ve yat-tekne limanını barındırmaktadır. Bunlara ek olarak yat kiralama, yelkencilik kursları gibi aktivitelerde bulunmaktadır.

Açık bir alana kurulu olan Çeşme Marina da yürürken restoranların kafelerin içinden geçer ve bu canlı ortama dahil olursunuz. Akşam yemeklerinin yenebileceği, uzun aile sohbetlerinin kurulabileceği, öğlen sıcakta büyük şemsiyelerin altında denize karşı arkadaş sohbetlerinin yapılabileceği sıcacık bir atmosfere sahiptir Çeşme Marinası.

Çeşme Marina 2011 yılında Ulaştırma Bakanlığı himayesinde gerçekleşen Altın Çıpa Denizcilik Ödülleri kapsamında Marina İşletmeciliği kategorisinde 2010-2011 yılının en iyi marinası seçilmiştir.

 

Görselin Kaynağı