Çeşme’nin yeni yatırım değeri OVACIK Köyü

12 Nisan 2017

Çeşme İzmirli’ler için 30 dakikada ulaşabildikleri benzersiz mavilik, sörf, kumru ve hatta hafta sonları kaçamak yaptıkları yazlıkları olabilir ancak Türkiye’nin diğer illerinden gelenler için bulunmaz bir nimet, bir kez uğradıktan sonra vazgeçemedikleri, yılın tüm yorgunluğunu atmak istedikleri adeta bir cennet konumunda.

Günümüzde bu cennetin keşfedilmemiş bir bahçesi ise Ovacık Köyü. Alaçatı’sı, Marinaları, Boyalık Koyu, Ayayorgi Koyu, Sörfü, Rüzgarı, Şifalı suları ile ünlü Çeşme’ye artan ilgiden ötürü her yıl daha da kalabalıklaşan Çeşme’de sessizliği, sonsuz deniz manzarasını, dinginliği tercih edenlerin yeni gözdesi Ovacık Köyü. Kavunu, dünyaca ünlü sakız koyunu, uçsuz bucaksız üzüm bağlarıyla doğal yaşamın içinde Çeşme’de yeni bir dünya yaratıyor Ovacık Köyü. Şimdiden birçok sanatçının, üst düzey yöneticinin Ovacık Bölgesine yatırım yaptıkları biliniyor.

İstanbul – İzmir Otobanın tamamlanma aşamasında olması, Alaçatı Havaalanı projesi gibi yeni yatırımlar bölgeye artı bir değer daha katıyor. Gelişen Çeşme’nin huzur veren bir bölgesi oluşu Ovacığın ne kadar doğru bir yatarım olabileceğinin sinyallerini veriyor.

 

Görselin Kaynağı