ILICA

22 Haziran 2015

 

İzmir Merkez’e 80 km uzaklıkta yer alan Çeşme son yıllarda Türkiye’nin gözde tatil cenneti durumundadır. Çeşme, hem temiz havasıyla hem de uçsuz bucaksız mavi bayraklı plajlarıyla dikkatleri üzerine çekiyor. Her yıl düzenlenen çeşitli etkinliklerleyse eğlence dünyasını daha da genişletiyor.

Çeşme’nin sadece şehir merkezinden ibaret olmadığını herkes bilir. Şifne, Alaçatı ve Ilıca. Birçok güzelliğe sahip farklı bölgeler. Örneğin Ilıca: son yıllarda özellikle sörf tutkunlarının uğrak mekanlarından birisi. Doğal imkanları sayesinde doğal bir sörf alanı olan Ilıca’da denizin ve  güneşin tadını çıkarırken aynı zamanda sörf yapanları izlemek ve hatta sörf yapmak mümkün ya da küçük geleneksel bir restoranda daha önce belki adını bile duymadığınız lezzetli otların tadına bakmak.

Ilıca Yıldızburnun’da denizin içinde kayaların çevrelediği havuz gibi bir alan vardır. Bu alanda yerde dipten termal su kaynamaktadır. Bu su deniz suyuyla karışıp ılık bir su havuzu oluşturmaktadır. Bu kaplıcaların terapi etkisiyle ağrı ve sızıları yok ettiği hatta antik Yunanda dahi ünlü olduğu söylenmektedir. Kendi içinde birçok termal otel ve sosyal tesisi barındırmaktadır. Ilıca bu özelliği sayesinde yerli ve yabancı birçok turisti kendine çekmektedir. Bu yöreye sadece yaz aylarında değil yılın hemen hemen her ayında rağbet edilmektedir.

Her bütçeye hitap eden, her türlü aktivitenin yer aldığı yer aldığı güneşinin hiç eksik olmadığı bir tatil beldesidir. Her kültürden her milletten insanların yer aldığı Ilıca’da güzel bir kültürel aktarım yaşayabilirsiniz.

Tüm bunların yanında Ilıca, kendine has beyaz renk kumu ve dünyanın en uzun plajları arasında yer alan yer almaktadır.  Denizin ılıklığı, alabildiğine maviliği, kumsalların inceliği, beyazlığı, kalitesi ve tüm yaz boyunca kendini tatilcilerden mahrum etmeyen güneşiyle Ilıca, tam bir tatil cennetidir.

Görsel Kaynağı