Tarihçe

2008 yılında güç birliği olarak kurulan SUV Yapı, İzmir’in marka değeri yüksek inşaat firmalarından Mahir & Ekin Vural İnşaat, Sungur İnşaat ve Türkiye’nin önemli sanayi kuruluşlarından Norm Group’un ortaklığından oluşmaktadır.

SUV Yapı’nın kurucu ortağı olan Mahir & Ekin Vural İnşaat’ın temelleri, Mahir Vural’ın 1976 yılında aile şirketi olan Vural İnşaat’a girişi ile atılmıştır. Mahir Vural, 1995 yılında Mahir Vural İnşaat’ı kurmuş, 2000 yılında da yönetimine Ekin Vural’ın katılımıyla firma Mahir & Ekin Vural İnşaat adını almıştır. Mahir & Ekin Vural İnşaat sektörünün her alanında, İzmir ve Çeşme’de birçok değerli projeye imza atmıştır. Müşterilerine özgün, çağdaş ve işlevsel mimari projeler sunan Mahir & Vural Ekin Vural inşaat her projesiyle bulunduğu bölgeye değer katmıştır.

SUV Yapı’nın bir diğer ortağı olan ve temelleri 1979 yılında Halil Zeki Sungur tarafından atılan Sungur İnşaat ise, 1981 yılından bu yana İzmir ve Karşıyaka bölgesinde faaliyet göstermektedir. İnşaat sektörünün deneyimli firmalarından biri olan Sungur İnşaat, 30 yılı aşkın bir süre boyunca sürdürdüğü mükemmeliyetçi yapısı ile bölgenin en güvenilir ve tanınmış markalarından biri konumuna gelmiştir.

Bünyesindeki 2000’e yakın çalışanıyla İzmir ve Manisa’da 9 ayrı üretim tesisi ve 5 farklı pazarlama şirketi ile dünyanın bağlantı elemanları ihtiyacını karşılayan Norm Civata’nın da içinde bulunduğu Norm Grubu, Türkiye’de üretim ve satış olarak bağlantı elemanları piyasasının lideri durumundadır. Norm Grubun lokomotif şirketi Norm Civata, son 10 yılda 4 katına ulaştığı üretim artışı ile “ Türkiye’de en hızlı üretim artışı ve büyümeyi sağlayan” ilk 10 firma arasında yer almıştır. Yurt içinde ve dışında Ford, Volkswagen Group, AUDI, Porsche, Fiat, Renault, Mercedes Benz Türk, Daimler Kamyon, MAN, Toyota, BMC, Türk Traktör, İsveç’ de Volvo ve Scania, PSA ile çalışmaktadır. Almanya, Fransa, Hollanda, Polonya, İtalya, Brezilya, Meksika, Rusya Ukrayna ve Çin başta olmak üzere 35 ülkeye ürünlerini ihraç etmektedir.

Mimari tasarım ve uygulamada her türlü yeniliği takip eden SUV YAPI, bu yenilikleri müşterilerinin kişisel beklentilerine göre de şekillendirmektedir. Kurulduğu günden bugüne İzmir’in önde gelen inşaat markalarının arasında yerini alan SUV YAPI sektörünün en iyisi olma yolunda hızlı ve emin adımlarla ilerlemektedir.